Gökhan Baştürk

Bilgisayar Yüksek Mühendisi

İstanbul’u Koşuyorum – Üsküdar Etabı

Bu yıl düzenlenen organizasyonda hazır Üsküdar sahilini bizim için kapatmışlarken yer alalım istedim. Bir çok ilçeden yaklaşık 10bin kadar kişiyi ağırladıkları için Üsküdar ve İstanbul belediyesine teşekkür ederim.

Yarış 5K ve 10K olarak parkur edilmiş. Ben tercihen daha çok manzarasıyla etkinlikte olmak için 10K katılımını yaptım. Koşudan önce ne kadar boyanmak istemesem de ısınma sırasında boya tüplerini üzerimize boca ettikleri için devamında da artık her tarafımızı kendimizce boyadık. Sanırım boya ile koştuğum ilk etkinlikti ve çok büyük zorluk çıkmadı. Sadece dönüşte koşuda rastladığım Sevgi Hoca ile marmaray yolculuğumuz sırasında biraz ufak çocukların ilgi odağı olduk 🙂

Boya tercihlerimde T.C., ayyıldız ve TS. kullanımım umarım makul karşılanmıştır.

Çok keyif aldığımız organizasyonda, baştan sona kadar her şey başarılı organize edilmişti diyebilirim. Sanırım sadece emanet çanta kısmında ufak bir izdiham oldu. Biz gelmeden numara aralıkları ile koridor oluşturulsa sanırım daha rahat bir ortamda emanet çantalarımızı alıyor oluruz. Muhtemelen bu kadar iyi bir organizasyonda fark edilmiştir ve iyileştirme yapılacaktır.

Katılamamış kişilerin çok keyifli ve eğlenceli bir organizasyonu kaçırdıklarını da yazmak isterim.