Gökhan Baştürk

Bilgisayar Yüksek Mühendisi

Avrasya Maratonu 2021

Bu yıl maratonda katılım yapabildik. Geçen yıl sadece 42K koşucularına yapılabilen koşuda bu yıl koşu zamanına kadar son anda bir iptal olur mu endişesi ile bekledik. Bu nedenle de çoğu arkadaşımız kayıt yapmaktan çekinerek bu yıl koşuya katılamamış oldu.

Bu yıl ki koşuda hava hafif serin başladı. Sabah köprüdeki serinlik yarış başladığında köprüden Beşiktaş’a hafif ince yağmurla devam etti. Sonrasında yağmur kesildi ve finişe kadar serin hava ile devam ettik.

Koşuda her yıl bir tasarrufa giden Spor AŞ. bu yıl ki finiş sürprizinde de sadece ufak bir atıştırma (Sanırım fıstık ezmesi barı) ve enerji içeceği ile bizi karşıladı. Enerji içeceğini normal yaşamda hiçbir sporcunun tercih etmediğini düşünürsek yarış sonunda neden şaşırdığımızı daha rahat anlatmış olurum. Aslında finişte kendi yiyeceğimizi getirebilir ve kimseden de bir beklentimiz olmazdı. Fakat verilen çantalar dışında çanta emanete alınmadığını önceki yıllarda yaşadık. Organizasyonun verdiği çantaya ben ve arkadaşlarım yedek ayakkabı ve üzerimizden start noktasında çıkardıklarımızı anca sığdırdık. Haliyle yanımıza yiyecek alamamış olduk.

Umarım diğer yıllarda koşucu olan kişilerin organize ettiği ve koşucuyla empati yapabilecek kişilerin bizi finişte ağırladığı bir organizasyon yaşarız.