Gökhan Baştürk

Bilgisayar Yüksek Mühendisi

Hakkımda

Nasıl Başladı?

Bilişime ilk adımımı, 8.sınıfta aldığım ETA Yazılım (MS-DOS ortamında) programlama dersiyle attım. Daha sonrasında bilişim teknolojileri alanında birçok görevde tecrübe imkanı buldum. Sitenin bu kısımda, bugüne kadar ilgilendiğim bazı bilişim ve teknoloji başlıklarını sizlerle paylaşıyorum.

Yüksek LisansTeknoloji ve Mühendislik Yönetimi
LisansBilgisayar Mühendisliği

Neler Yapıyorum?

 

SAP HYBRIS & C4Hana Projeleri

2018 yılı başında projelendirdiğimiz Türkiye’de ilk kez yapılan en kapsamlı projede proje tasarımı, kapsamı ve yöneticiliği kısmında çalıştım.

  • Hybris Sales Cloud
  • Hybris Services Cloud
  • Hybris Marketing Cloud
  • Hybris E-Commerce (On Prime)

 

 

SAP ABAP Yazılımları

2011 yılında SAP ile projelere dahil oldum. 2 yıl Abap yazılım danışmanı olarak görev aldım. Şu anda çalıştığım firmamda da abap tarafında projeleri takip etmekteyim.

SAP Bussiness Object Dashboard çalışmaları da yapmaktayım. Bazı çalışmalarıma yakında aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Web HTML5 Yazılımları

Web siteleri geliştirirken son zamanlarda çoğu zaman HTML5 kodlama kullanmaktayım.

Son zamanlar vakit ayıramasam da, daha önce yaptığım bazı sitelere ait linklere aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

 

 

 

Web ASP Yazılımları

Çevremdeki dostlarımın projesel çalışmalarına freelancer olarak zaman buldukça katılmaktayım. Asp tabanlı kodlama ile yönetim paneli olan ve içeriği yönetilen site çalışmaları yapmaktayız.

 

 

 

CSS Web Tasarım

Web siteleri için CSS ile tasarımsal çalışmalar yapıyorum.

 

Web Php Yazılımları

Çevremdeki dostlarımın projesel çalışmalara freelancer olarak zaman buldukça katılmaktayım. Php tabanlı kodlama ile yönetim paneli olan ve içeriği yönetilen site çalışmaları yapmaktayız.

 

WordPress Web Siteleri

Web siteleri için, ücretsiz açık kaynak kodları olan bu içerik yönetim sistemi çözümünü, son zamanlarda kullanmasam da basit çözümler için kodlayıp kullanmaktayım.

 

 

Joomla Web Siteleri

WordPress ile uygulama tipi çoğunlukla benzer olan bu sistemi de son zamanlarda kullanmasam da, basit çözümler için kodlayıp kullanmaktayım.

 

Android Programlama

Java tabanlı olarak bazı android uygulamalar geliştiriyorum. Şu anda merakla takip ettiğim MIT Universitesinin geliştirmeye çalıştığı, invertor android yazılım sistemiyle çalışmalar yapmaktayım.

 

Bilgi İşlem Faaliyetleri

Lise yıllarımda internet kafelerdeki sistem kurulumlarıyla bilgi işlem çalışmalarına başlamış oldum. Mühendislik eğitimimi alana kadar birçok teknoloji projesinde yer aldım. Profesyonel iş hayatımda firmaların bilgi işlem bölümlerinde görevler aldım. Bu bölümde; Ağ Sistemleri, Bilgisayar Donanımları, Çevre Birimleri ve bunların yönetimleri konusunda uzman olarak çalışmalar yapmaktayım.


Unutmayın!

Zeki veya şanslı olmanız tanrının takdiridir. Ama, cesur ve çalışkan olmak sizin elinizdedir.