Gökhan Baştürk

Bilgisayar Yüksek Mühendisi

WordPress Ortam Kütüphanesi Resim Sorunu

WordPress ortam kütüphanesinde resimler gözükmüyor?
WordPress sayfalarında Ön Görsel çalışmıyor?
WordPress sitenizde resimleri kullanamıyorum?

Üstteki arayışları yapıyorsanız. Bu makalemde hızlıca sorununuzu gidermiş olacaksınız.

Bu tarz sorunlar genellikle sitenizi taşıdığınızda veya versiyon yükseltmelerinizde ortaya çıkabiliyor. Bunun için aşağıdaki farklı sitedeki makaleden alıntıyı okuyarak çözüm bulabilirsiniz.

Sorunun Özeti: WordPress Ortam Kütüphane içerisinde daha önce yüklemiş olduğunuz resimlerin sadece isimleri var ve öne çıkarılmış görselleri gözükmüyor. Belge olarak gözüküyor.

Sorunun Kaynaklanma Sebebi: Genelde Phpmyadmin’de wp-postmeta tablosunun bozulmasından veya geri yükleme işlemi gerçekleştirmenizden kaynaklanmaktadır. Çünkü bu tablo yazılarınıza verilmiş öne çıkartılmış görsellerde olmak üzere birçok veriyi depolar.

Sorunun Çözümü: Eğer wp-postmeta tablonuzda verileriniz var ise WordPress paneli bazen bu verileri yeniden yapılandıramaz ve WordPress Admin panelinde bu resimlerin ön görüntüleri gözükmeyebilir. Bu sebeple bu durumu yeniden yapılandırmak için ihtiyacınız olan Fix Media Library Inconsistence veya Regenerate Thumbnails eklentileridir.

Bu iki aracı kullanarak Eğer wp-postmeta verilerinizde bir bozukluk yok ise Ortam Kütüphanesinde resimleriniz tekrardan düzelecektir.

Alıntı: https://afolog.com